Novinky

Festival Mníšek do Ulic 2020 se ruší.

Bohužel nám nezbývá, než vzhledem k nastalé situaci způsobené pandemií viru covid-19 zrušit festival Mníšek do Ulic, společně s Tvořivým trhem. 

Momentálně pracujeme na jeho přesunutí na léto, a tak vás o vývoji akce budeme informovat. 

Mrzí nás, že musíme akci zrušit, ale uvědomujeme si důležitost odpovědného jednání v těchto zvláštních časech. 

Pro nejnovější informace prosíme sledujte náš web/facebook/instagram. Dáme vám vědět, jakmile upečeme nové datum.

Doufáme, že se s Vámi ve zdraví shledáme v létě.

Za tým Mezi lidmi, Anna Szabó


Vyhlašujeme literární soutěž! 

Těšíme se na Vaše příspěvky, které můžete posílat e-mailem, nebo poštou:


Vítejme v roce 2020

A máme toho hodně, na co se tešit. V tomto roce jsme se rozhodli opět uspořádat festival Mníšek do ulic. Už se moc těšíme až se na něm s Vámi opět setkáme. Samozřejmě ho bude provázet Tvořivý trh, tentokrát již 6. ročník. 

Náš tým se rozrostl o jednoho člena a tak vykračujeme do nového roku s novou dávkou entuziasmu a inspirace. Chystáme pro Vás kromě výše zmíněného festivalu i další, menší akce, například v autorská čtení či turnaje v deskovkách.

Moc se těšíme až se s vámi na těchto akcích setkáme. Pokud chcete aby vám nic z novinek a příprav neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích. Jsme na facebooku i instagramu

Těšíme se na viděnou, 

tým Mezi lidmi. 

 


Vyjádření k článku publikovaném ve Zpravodaji č. 286/287:

Dne 12. 7. vyšlo prázdninové dvojčíslí Mníšeckého zpravodaje. V něm jste mohli v sekci spolky nalézt i článek ohlížející se za naší akcí – Tvořivý trh a festival Mníšek do ulic. Mrzí nás, že článek byl bez našeho souhlasu textově upraven a nebyl tak vydán v plném znění. Myslíme si, že byl tímto zásahem velmi ochuzen a rozhodně nevyzněl tak, jak jsme zamýšleli. 

Mimo jiné z něj bylo vyňato děkování našim partnerům a sponzorům. To nás opravdu mrzí, protože – pojďme si to říct na rovinu – bez peněz bychom takový krásný festival opravdu vytvořit nezvládli a nesmírně si vážíme každé koruny, kterou nás podpořili město, kraj, nadace, firmy, spoluobčané, nebo patroni a poděkovat jim v lokálním plátku je snad to nejmenší a samozřejmé, čím to můžeme oplatit.

Zároveň byla s článkem otištěna fotografie, kterou jsme k tomuto účelu neposkytli. Otištěné foto je z loňského Tvořivého trhu a od jiné autorky. Tímto se Veronice Bojdové Šafářové (autorka dechberoucích fotografií tohoto festivalu 2019) omlouváme a budeme se snažit o nápravu. 

Usilujeme o nápravu, omluvu a uveřejnění článku v plném znění v nadcházejícím Zpravodaji, který bohužel vyjde až v září. Děkujeme za pochopení.
Článek si však můžete na našich stránkách přečíst již nyní:

Dozvuky festivalu Mníšek do ulic a 5. tvořivého trhu

18. 5. v 6:00 ráno na prázdném náměstí byli vzhůru jen ptáci , kteří měli tu možnost pozorovat hlavní organizátory festivalu, jak se vítají s kamarády a dobrovolníky a snad ani sami nevěří, že to tu za pár hodin ožije Tvořivým trhem, hudbou, divadlem a workshopy. Pak ale vedle kostela začali stavět hlavní stage, dále stany pro backstage, divadlo, tombolu, busking a zvířecí útulky, Mníšečtí skauti vztyčili týpí a připravili hry pro děti v předzámčí a prostor, kde se měl celý festival odehrávat, postupně získával svou podobu. A pak už začali přijíždět tvořivci se svými stánky. Nastal příjemný mumraj. U prodejců byla cítit směsice napětí a vzrušení z očekávání. Za chvíli se pěší zóna zaplnila jejich nádhernými výrobky. Celá původní idea trhu byla a je podpořit lidi a drobné podnikatele z Mníšku a blízkého okolí v tom, co dělají nejraději, dát jim prostor ukázat se, dostat se mezi lidi, dát o sobě vědět. To se podařilo i tentokrát. Kolem 10. hodiny byl už trh v plném proudu a začala první divadelní a hudební vystoupení. Pak už následovala další a další představení, probíhaly workshopy všeho druhu od práce se zvířaty přes výuku bubnování, tance až po vaření s malými dětmi. Pro nás bylo hlavním uspokojením, že se povedlo naladit rodinnou, přátelskou atmosféru. Návštěvníci si dokázali v bohatém programu najít to své a zdrželi se u nás dlouho.

Půl roku plánování, papírování, shánění a dohadování se vyplatilo a i my jsme si s vámi všemi, kdo jste přišli, celý den ohromně užili. Velké díky všem, kdo jste v tom byli s námi a pomáhali nám, všem, kdo jste přišli a bavili se u nás, bez vás by to nefungovalo. Děkujeme těm, kteří nás podpořili finančně, dary do tomboly nebo zapůjčením potřebných věcí (Město Mníšek pod Brdy, Nadace ČEZ, Středočeský kraj i některé místní firmy a
občané). A také spolkům, které nám pomohli obohatit program (skauti, chovatelé, BIOS fit). Velké díky patří také umělcům a tvořivcům, kteří nás celý den bavili a představili své umění v ulicích Mníšku. Více o tom, co vše se u nás dělo, kdo všechno nás podpořil a další informace o nás, můžete zjistit na našich stránkách http://mezilidmi.cz/ nebo https://www.facebook.com/mezilidmi, kde najdete i mnoho fotek z našeho, vašeho velkého dne.

Ivana, Anna a Martin, Mezi lidmi, z. s.

 


Přihlašování na festival Mníšek do ulic stále běží! 

  • Pokud máte zájem svoje výrobky prezentovat na tvořivém trhu, přihlašujte se pomocí formuláře zde: 

https://docs.google.com/forms/d/1UE7GdwNgCnuQjaisra0NXclxX5v7e7uO_z4-fYVZbK8/edit

  • Chcete si vyzkoušet busking v ulicích města? Neváhejte a přihlaste se tady: 

https://docs.google.com/forms/d/1DfqND0v-tqn8NL8hWysO3GDYSTqGhG8ZbbARrrSEoLE/edit

Těšíme se na vaše přihlášky a na vaši tvorbu! 

Na viděnou 18. května